Drabina domowa

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, temperatury bywają zaskakujące, leszczyny zaczynają wypuszczać pąki, więc coraz częściej myślimy o wiosennych porządkach. Dlatego dzisiaj kilka o słów o domowej drabinie aluminiowej Krause Solidy – doskonałej do tego typu prac.

Drabina ta posiada od trzech do ośmiu stopni i podest – czyli jest idealna, by posprzątać wyższą, kuchenną półkę czy zetrzeć kurz z lodówki. Przyda się więc również przy drobnych remontach – jest dostępna w kilku rozmiarach, można więc dobrać taką, która będzie dla nas najbardziej odpowiednia.

Jak każdy polecany przeze mnie sprzęt, drabina ta jest bezpieczna. Posiada mocny, antypoślizgowy podest o wymiarach 26 x 26 cm, który utrzyma obciążenie do 150 kg i jest  zgodny z normą EN-131. Podest jest wzmocniony wspornikami, nie ma więc możliwości, by się ugiął czy złamał. Antypoślizgowe stopnie o głębokości 80 mm są sześciokrotnie nitowane do podłużnic, co gwarantuje dużą wytrzymałość drabiny. Natomiast antypoślizgowe stopki dają pewność, że drabina będzie stabilna – są przymocowane i się nie ześlizgują.

Dodatkowym atutem drabiny Krause Solidy są grube przeguby z bardzo wytrzymałego tworzywa sztucznego, odporne na działanie warunków atmosferycznych.

Drabina aluminiowa jednostronna Solidy

Drabina aluminiowa ze stopniami, platformą oraz pałąkiem
z praktyczną półką z hakiem na wiadro. Posiada przeguby z bardzo wytrzymałego tworzywa sztucznego, profilowane stopnie o głębokości 80 mm i sześciokrotnie nitowane połączenie między stopniami a podłużnicą. Wykonana z aluminiowych profili o przekroju prostokątnym. Certyfikat zgodności drabiny z normą EN131. (max. obciążenie: 150 kg). Dostawa gratis!

Wyjątkowo chwalą sobie tę drabinę majsterkowicze, bo nie tylko jest stosunkowo lekka, ale też wyposażona w pałąk zakończony praktyczną półką z dwoma otworami na śrubokręty, pojemnikiem na śrubki i hakiem na wiadro. Ten hak przydaje się też podczas mycia okien lub szafek. Dzięki takiemu rozwiązaniu pracuje się wygodnie i szybko – nie trzeba schodzić po narzędzia, wystarczy je sobie wcześniej przygotować i odpowiednio ułożyć.

Do zakupu tej drabiny zachęca również cena – zupełnie niewygórowana jak na takiej jakości sprzęt. Zanim więc nadejdą prawdziwie wiosenne dni, warto się w nią zaopatrzyć, by z przyjemnością zabrać się do porządków i pozimowych remanentów – zarówno w domu, jak i w ogrodzie.