Jaka drabina do domu

Jaką drabinę mam kupić do domu? Jaka będzie dobra do domowego użytku? Podpowiadam, jak nie przeinwestować, a jednak nabyć dobrą i odpowiednią drabinę, z której będziesz długo zadowolony.

Nie musisz kupować drogiej, wypasionej drabiny. Drabina z serii ekonomicznych będzie wystarczająca. Unikaj jednak drabin podejrzanie tanich, niewiadomego pochodzenia. Zaoszczędzisz 5-10 zł, a drabina może być krzywa, stać nie równo, uginać się, mieć ostre krawędzie o które łatwo się skaleczyć… Nie warto.

Najpopularniejsza drabina do domu, najczęściej nazywana domową lub jednostronną:

drabina do wieszania firan

Bardzo praktyczne są drabiny z pojemnikiem, np. taka:

drabina z pojemnikiem pojemnik do drabiny

Ważne jest, żeby pojemnik nie wystawał poza obrys drabiny po złożeniu – wtedy łatwo taką drabinę schować np. za szafę, firankę itp. Sam pojemnik jest bardzo praktyczny: można odłożyć do niego śrubkę, śrubokręt, szmatkę, żarówkę itd. Lepiej kupić drabinę z zamontowanym na stałe pojemnikiem, gdyż pojemniki uniwersalne sprzedawane osobno często są za luźne i nie przymocowane, przez co spadają i stają się utrapieniem.

Drabina jednostronna Krause Safety

Drabina jednostronna Safety

Aluminiowa drabina ze stopniami z wysoko umieszczonym pałąkiem i dużą antypoślizgową platformą. Dodatkowo drabina wyposażona jest w dużą ergonomiczną półkę z zaokrąglonymi krawędziami i zintegrowanym hakiem na wiadro.

Do drabin domowych można dokupić bardziej rozbudowane, uniwersalne pojemniki, jak ten:

praktyczny pojemnik na drabinępojemnik na drabiny jako nosidlo

Takie pojemniki również są bardzo praktyczne, ale mają jedną wadę: zajmują więcej miejsca niż drabina 😉 Jeśli masz miejsce, to warto taki pojemnik do drabiny dokupić.