Wiosenne porządki

Do wiosny jeszcze miesiąc, ale wśród moich znajomych zauważam nieśmiałe poruszenie – jedni robią przegląd na strychu, inni tworzą wielkanocne kartki, jeszcze inni planują malowanie ścian. Dlatego i ja powoli zaczynam myśleć o wiosennych porządkach – a do nich najlepszy jest podest roboczy ALVE Eurostyl.

Taki podest składa się z kilku elementów i łączy w sobie zalety drabiny i małego rusztowania. Pionowe elementy można wykorzystać jako drabinę wolnostojącą, drabinę wysuwaną albo dwie niezależne od siebie 7-szczeblowe drabiny przystawne o zasięgu pracy 3,05 m. Poza tym z drabin podestu możesz złożyć dwuelementową drabinę rozstawną o zasięgu pracy 3,30 m albo drabinę przystawną wysuwaną o zasięgu pracy 4,20 m. Kupując więc jeden podest, stajesz się właścicielem całego zestawu dodatkowych elementów, które można wykorzystać na wiele sposobów.

Drabina aluminiowa na schody z podestem Eurostyl

Drabina aluminiowa (podest roboczy) na schody Alve Eurostyl łączy w sobie sześć różnych funkcji. Jest uniwersalna i doskonale się sprawdza w pracach zarówno w domu, jak i w ogrodzie.

Wielkim atutem tego podestu jest to, że można na nim pracować na pochyłościach terenu, a nawet na schodach! Umożliwia to system prowadnic. Jest to duże ułatwienie podczas robienia porządków w ogrodzie, a także prac w domkach jednorodzinnych, gdzie schodów zazwyczaj nie brakuje.

Prowadnice są wykonane z grubej, malowanej proszkowo stali, czterokrotnie nitowane do podłużnic drabiny – nie urwą się, nie wygną ani nie zardzewieją. Przed złożeniem drabiny chronią ją specjalne haki zabezpieczające.

Sam podest jest bezpieczny, zrobiony ze sklejki antypoślizgowej i dodatkowo wspierany przez cztery stężenia. Nie ślizga się, bo jest wyposażony w dwa stabilizatory z podgumowanymi (a nie plastikowymi!) stopkami. Można na nim swobodnie i wygodnie stanąć podczas czyszczenia rynien, napraw altan ogrodowych czy markiz.

Cena – jak na tak wielofunkcyjny sprzęt – nie jest wygórowana, a wiosenne porządki z podestem ALVE to sama przyjemność. Może korzystać z niego cała rodzina – i to przy różnych okazjach. Polecam kupno jeszcze przed sezonem.