Drabiny dachowe

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu drabiny dachowej?

Właściwy dobór drabiny jest niezwykle istotny w każdym budynku. Dopasowana do potrzeb użytkownika drabina ułatwia pracę i przede wszystkim zmniejsza ryzyko wypadku podczas przemieszczania się. 

Drabiny z koszami ochronnymi 

Niektóre przestarzałe elewacje mogą stwarzać zagrożenie. System aluminiowych i ołowianych drabin wyposażony w antypoślizgowe szczeble i uchwyty ułatwi wszelkie prace budowlane. System drabinowy wyposażony jest w specjalny kosz ochronny, zgodny z aktualnymi przepisami bhp. Drabina dachowa wyposażona w taki kosz usprawnia poruszanie się i zapewnia bezpieczeństwo, ponadto jej montaż jest zgodnie z polskim prawem obowiązkowy, ponieważ systemy drabinowe wyposażone w kosz ochronny umożliwiają ewakuację w przypadku pożaru. Obręcz kosza drabinowego została dopasowana do uniwersalnego użytkowania.

Drabiny bez koszy ochronnych 

Brak zabezpieczenia w postaci chroniącego kosza nie jest jednoznaczny z obniżeniem poziomu bezpieczeństwa w trakcie użytkowania sprzętu. Antykorozyjne materiały zapewniają wieloletnie korzystanie w zmiennych warunkach pogodowych, a ryzyko upadku niweluje specjalna, antypoślizgowa powierzchnia. Drabina zwiększa efektywność wszelkich prac dekarskich, wykonana jest z solidnych materiałów, charakteryzuje ją również mobilność (w szybkim tempie można ją przenosić). Wysoką jakość wykonania drabiny potwierdza odpowiedni certyfikat. 

Akcesoria drabinowe 

Ze względu na odmienne rozwiązania architektoniczne czasami nawet najbardziej uniwersalna i wielofunkcyjna drabina nie zapewnia optymalnego funkcjonowania w obrębie budynku lub obiektu. W celu usprawnienia korzystania warto zakupić akcesoria, które pozwolą odpowiednio zmodyfikować drabinę i dostosować ją do indywidualnych potrzeb. Można do nich zaliczyć m.in. uchwyt mocujący, stopkę i blokadę pełniącą funkcję stabilizującą, umożliwiając instalację drabiny na nierównym i grząskim podłożu.

Podsumowując, wybór właściwej drabiny dachowej znacznie usprawni pracę i zwiększy bezpieczeństwo. System drabinowy należy dopasować do panujących w przedsiębiorstwie warunków i specyfiki obiektów. Warto zastanowić się także nad pomocnymi akcesoriami.