Na co zwrócić uwagę, kupując drabinę do magazynu?

Gdy nasz sklep lub firma się rozrasta, przychodzi taki dzień, gdy zaczyna być trudno pomieścić wszystko w biurze. To ten dzień, gdy trzeba zacząć rozglądać się za magazynem! Do magazynu natomiast konieczna jest odpowiednia drabina. Jak taką wybrać? Zaraz postaram się Wam w tym zakresie co nieco podpowiedzieć!

Na samym początku stara, sprawdzona rada. Decydując się na konkretny model lub konkretną wersję, weźcie pod uwagę rozmiar, a zwłaszcza wysokość Waszego magazynu. Gdy mamy mały magazyn z wąskimi alejkami, nie zawsze będziemy w stanie rozłożyć w nim podest. Jednak gdy posiadamy większą przestrzeń model bez kółek może okazać się prawdziwym utrapieniem. Weźmy to wszystko pod uwagę i dopiero wtedy wybierajmy!

Drabina czy podest?

Bardzo często klienci pytają się mnie “Karolu, a do magazynu to lepsza jest drabina czy podest?”. Zwykle odpowiadam wtedy starym, prawniczym stwierdzeniem – “To zależy!”. Jak już wspomniałem wcześniej, wszystko zależy od konkretnej sytuacji. Sporo osób bez większego zastanowienia sięga od razu po podesty. Sam jestem ich fanem, jednak nie zawsze i nie w każdych warunkach się one sprawdzą. Wspomniałem już o wąskich alejkach – dodam jeszcze, że z oczywistych względów, są one cięższe, co warto wziąć pod uwagę. Jednak gdy nie ma przeciwwskazań, są one oczywiście świetnym wyborem!

Jeśli zaś chodzi o drabiny magazynowe, to tutaj kryteria są inne. Przede wszystkim wszystkim zwróćmy uwagę na stabilność takiej drabiny. Oczywiście nie będzie ona tak dobra jak w podeście, jednak należy sprawdzić, czy będzie dało się swobodnie wykonywać na niej wszystkie potrzebne prace i sięgnąć do każdej półki. Jeśli zaś chodzi o typ, to najrozsądniejszym wyborem będą modele rozkładane. Zapewnią nam odpowiednią stabilność oraz poręcze zabezpieczające.

Rady ogólne

Na co jeszcze należy zwrócić uwagę? Niezależnie od tego, czy wybraliśmy podest, czy drabinę, warto z miejsca skreślić wszelaki sprzęt do użytku domowego. Drabiny magazynowe będą poddawane przecież sporym obciążeniom. Modele podstawowe, nieprzeznaczone do profesjonalnych zastosowań mogą się po prostu zbyt szybko zużyć.

Mam nadzieję, że moje rady chociaż odrobinę ułatwią Wam poszukiwanie odpowiedniego sprzętu do magazynu! Jakbym miał to jeszcze podsumować w jednym zdaniu, to powiedziałbym – wybierzcie coś, co będzie pasowało do Waszego magazynu i postawcie przy tym na jakość! Tylko tyle i aż tyle!