Drabina aluminiowa przegubowa – recenzja

Spotkałem się z opinią, że drabina przegubowa jest dla gadżeciarzy. Faktycznie, robi wrażenie, gdy się ją rozłoży, by na przykład umyć samochód. Zwraca uwagę sąsiadów i przechodniów. Ale ci, którzy ją kupują, nie robią tego ze względów estetycznych – wiedzą po prostu, że taka drabina jest bardzo wygodna, bezpieczna, a do tego wielofunkcyjna.


Do moich ulubionych drabin przegubowych zaliczam drabinę aluminiową Alve Forte. Często jest kupowana przez fachowców – budowlańców, osoby zajmujące się dekoracją czy wykończeniem wnętrz, ale ja uważam, że taka drabina powinna być w każdym domu. Można używać ją jako klasyczną drabinę rozstawną, przystawną lub jako podest. Przyda się więc do prac w ogrodzie, ale też do ścierania kurzy, przybijania czegoś lub zawieszania.

aluminiowa drabina przegubowa do wielu zastosowań

Drabina aluminiowa przegubowa Alve Forte

Jest bardzo stabilna i bezpieczna, świetna także dla osób, które boją się wspinać na tradycyjną drabinę.

W formie podestu nie jest też zbyt wysoka, łatwo na nią wejść.

Jej wielkim atutem jest to, że po złożeniu zajmuje niewiele miejsca – nie ma więc problemu z jej przechowywaniem, a także z transportem. Mieści się w przeciętnej wielkości bagażniku. Możesz ją swobodnie zabrać do znajomych, by pomóc im w remoncie czy pożyczyć rodzinie, gdy zajdzie taka potrzeba.
Drabina Forte jest dostępna w dwóch rozmiarach. Cena to około 500 zł, ale obecnie można ją „upolować” taniej w serwisie www.alve.pl (z darmową przesyłką).

Drabina przegubowa Alve Forte, zmieści się do bagażnika samochodu.

Drabina przegubowa Alve Forte, zmieści się do bagażnika samochodu.

 

Droższa (ok. 700 zł) jest aluminiowa drabina przegubowa Krause MultiMatic – czteroczęściowa i uniwersalna. Wykorzystywana jest jako drabina przystawna, drabina wolnostojąca lub pomost roboczy, ma więc podobne zastosowanie jak drabina Forte, zresztą wizualnie też jest do niej podobna.

Składana szybko i łatwo, mieści się bez problemu w bagażniku samochodu!

Uniwersalna drabina przegubowa MultiMatic

Aluminiowa, czteroczęściowa drabina przegubowa do uniwersalnego zastosowania, jako drabina przystawna, drabina
dwustronna wolnostojąca oraz pomost roboczy.

SPECJALNA OFERTA – 685.97 zł 562.50 zł

Drabina przegubowa Krause Multimatic

Uniwersalna drabina przegubowa Krause Multimatic

Duża funkcjonalność pozwala na dostosowanie jej do konkretnych warunków, co bardzo ułatwia prace domowe i ogrodnicze wszystkim, którzy lubią majsterkować. Jedna drabina, jeden wydatek, a możliwości wiele.
Producenci podkreślają, że drabina MultiMatic jest bardzo bezpieczna. Posiada dwa szerokie stabilizatory z dwuczęściowymi stopkami, które zwiększają powierzchnię podparcia.
Wyposażono ją również w antypoślizgowe, dwuczęściowe dolne stopki podłużnic: część twarda gwarantuje skuteczne połączenie z podłużnicą, a część miękka zabezpiecza skutecznie drabinę przed poślizgiem.

Opatentowany przez firmę KRAUSE zapadkowy przegub bezpieczeństwa z dźwignią do obsługi jedną ręką zapewnia szybkie i bezpieczne korzystanie z drabiny przez jednoczesne odblokowanie pary przegubów jednym ruchem.