Prezent dla majsterkowicza

Niby to ostatni moment na kupowanie prezentów, ale sądząc po korkach, ilości aut na drogach i stłuczek – chyba większość z nas właśnie teraz wyruszyła po świąteczne podarunki. Stąd mój wpis i prośba – nie kupujcie panom, zwłaszcza majsterkowiczom, kolejnej wody toaletowej,pary skarpetek czy krawata. Może tym razem jakiś gadżet? Przydatny drobiazg? Coś, co naprawdę majsterkowicza ucieszy, a nie zostanie zapomniane od razu po Bożym Narodzeniu.

Kupowanie narzędzi może być ryzykowne, bo tylko majsterkowicz wie, co ma, czego mu brakuje i czym chciałby pracować. Natomiast na pewno ucieszy się z uniwersalnego pojemnika, w którym będzie mógł trzymać wszystkie swoje skarby. Takich pojemników jest mnóstwo do wyboru – mniejsze i większe, mniej lub bardziej spersonalizowane. Można też kupić specjalny pojemnik do przenoszenia narzędzi – tzw. nosidło – bardzo praktyczny, zwłaszcza jeżeli majsterkowicz pracuje nie tylko w domu, ale też w ogrodzie. Osobiście używam pojemnika MultiCaddy, który można zawieszać też na drabinie.

Pojemnik na narzędzia – MultiCaddy

Taki pojemnik to doskonała pomoc przy wszelkich pracach na drabinie – wszystkie narzędzia ma się zawsze pod ręką. Wykonany jest z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Pasuje do wszystkich drabin ze szczeblami.

Czy drabina aluminiowa jest dobrym pomysłem na prezent dla złotej rączki? Tylko wtedy, gdy wiemy, że jest mu potrzebna i będzie z niej często korzystał. Ważne, by była to ewidentnie drabina dla niego, związana z jego zainteresowaniami albo pasją – na przykład z hodowlą krzewów, które trzeba często podcinać lub z samochodem, który lubi myć. Pamiętajmy też, by nie była to drabina standardowa, zwyczajna, lecz taka, która będzie się czymś wyróżniać i zaciekawi obdarowanego.

Drabina aluminiowa przegubowa Forte

Drabinę przegubową można używać jako drabinę wolnostojącą, podest roboczy, drabinę przystawną lub przystawną z dystansem do muru. Po złożeniu mieści się w bagażniku samochodu osobowego. Drabina wyposażona jest w podgumowane stopki antypoślizgowe. Posiada wyjątkowo trwałą i wytrzymałą konstrukcję.

 

Niezbyt trafionym pomysłem jest kupowanie majsterkowiczowi wszelkiego typu ubrań roboczych – bo zazwyczaj każdy mężczyzna posiada własny, ulubiony zestaw ciuchów, w których majsterkuje (i żadne argumenty tego nie zmienią). Doceni natomiast na pewno małe, ale zawsze przydatne gadżety – wielofunkcyjne breloczki, miniaturowe zestawy wielorakiego użytku, lampki czołówki i tym podobne drobiazgi, które zawsze będzie mógł mieć pod ręką.

Jednak najlepszym pomysłem jest dopytanie majsterkowicza, co chciałby dostać. Taki prezent – wyraźnie wskazany – przyniesie wiele radości i będzie nie tylko przydatny, ale też używany. Poza tym będzie niósł ze sobą wspomnienia miłego Bożego Narodzenia spędzonego z kimś, kto chciał faktycznie zrobić bliskim przyjemność, a nie tylko odbębnić prezentowy obowiązek.