Podnośniki

Dla niektórych drabina to archaizm – sprzęt dobry do domu czy ogrodu, ale na pewno nie do grubszej roboty. Ci, którzy posiadają duże firmy budowlane, inwestują raczej w nowoczesne podnośniki. Często są one też stosowane w magazynach czy na halach produkcyjnych.

Najlepsze podnośniki to takie, które są proste w obsłudze – zaliczymy do nich platformę podnośnikową PK50 S. Kieruje się nią przy pomocy joysticka, co zapewnia łatwość manewrowania. Podnośnik posiada komputer, jest zasilany akumulatorem. Można na nim jeździć z podniesioną platformą, dzięki czemu oszczędza się czas. Chociaż wygląda masywnie, można go składać i przewozić małym samochodem dostawczym. Świetne rozwiązanie dla większych sklepów budowlanych, a także dla supermarketów.

Do używania nie tylko w pomieszczeniach, ale też na zewnątrz, świetnie nadaje się podnośnik jezdny PKS. Jego niewielki rozmiar pozwala na pracę także w trudnodostępnych miejscach. Jest bezawaryjny i bardzo trwały, bo jego powierzchnia została utwardzona przy pomocy procesu anodyzacji aluminium. Podnośnik ten wyposażono w elektroniczną poziomnicę, która alarmuje operatora o ewentualnym zagrożeniu przewróceniem. Jest więc bezpieczny i można do niego dokupić szereg akcesoriów, tak, by w pełni spełniał oczekiwania klienta.

Podnośniki osobowe

Nie musisz, jak przy drabinie, schodzić i przestawiać sprzęt, by kontynuować pracę – jedziesz i robisz! Zyskujesz czas!

Wybór wśród podnośników osobowych jest spory – różnią się nie tylko ceną i dostępnymi akcesoriami, ale też rozmiarami i wysokością, na której mogą pracować. Niektóre mają dodatkowe funkcje – na przykład możliwość ustawienia na pochyłym terenie, jak w przypadku podnośnika ZP.

Mnie osobiście najbardziej interesują właśnie podnośniki osobowe – najbardziej zbliżone do drabin. Ale niektóre podnośniki towarowe – jeżeli chodzi o jakość i wykonanie – nie odbiegają od moich standardów. Zaliczam do nich podnośnik towarowy HW – aluminiowy, z systemem podnoszenia i opuszczania za pomocą pasa z wyciągarką. Świetnie się sprawdza w magazynach i sklepach, jest dostosowany do podnoszenia i transportu palet, a przy tym generuje niskie koszty utrzymania.

Podnośnik towarowy HW

Ergonomiczna budowa pozwala na podnoszenie i przenoszenie dużych ładunków w magazynach, sklepach itp.

Wszystkie sprzedawane podnośniki powinny mieć odpowiednie certyfikaty i spełniać europejskie normy. Wiele z nich ma też dodatkowe zabezpieczenia, by praca na wysokości była w pełni komfortowa. Cena podnośników jest wysoka, ale warto w nie inwestować, zwłaszcza, jeżeli dbamy o pracowników i zależy nam, by wygodnie i przyjemnie im się pracowało.