Drabina aluminiowa

Jeśli piszę o drabinach, to zazwyczaj o aluminiowych. Dlaczego? Bo są lekkie, wygodne, poręczne, niedrogie i nie rdzewieją. Szybko też się nie niszczą, więc służą latami. Czy posiadają same plusy? Raczej tak 😉

Wybierając drabiny metalowe, musisz się liczyć z ich ciężarem – na pewno nie nadają się dla kruchych kobietek. Poza tym metal dosyć szybko rdzewieje i łatwo się niszczy, zwłaszcza jeżeli używamy go na zewnątrz – na przykład w ogrodzie, gdzie narażony jest na wpływ warunków atmosferycznych. Trzeba jednak pamiętać, że drabiny wykonane z cięższych materiałów używane są raczej do pracy statycznej, w jednym miejscu,a nie do prac związanych z przemieszczaniem.

Drabina aluminiowa, dzięki swojej wadze, może być dłuższa niż ta wykonana z metalu,zyskujesz więc dużo większy zasięg pracy. Za jej sprawą możemy dostać się w każdy zakamarek naszego domu. Można jej używać zarówno w mieszkaniu,jak i na zewnątrz – jest więc to uniwersalne narzędzie przydatne do wielu zadań.

Aluminium wyróżnia się tym, że jest długowieczne, nie koroduje i nie niszczy się tak łatwo, jak np. drewno. Drabiny aluminiowe są jednymi z najbardziej solidnych, zaraz po tych z dodatkiem włókna szklanego.

Wśród moich ulubionych drabin aluminiowych są (wielokrotnie na tym blogu przywoływane):

Jeśli szukacie drabiny do swojego domu, to pamiętajcie – powinna być aluminiowa!