Kilka pomysłów na Dzień Matki

Dzień Matki to dla wielu z nas wizyta w rodzinnym domu, kawa i ciastko. Prezenty raczej też są standardowe – czekoladki, kwiaty, perfumy. Tymczasem ja zachęcam – zwłaszcza panów – by w tym roku z okazji Dnia Matki zrobili coś zupełnie innego – wzięli urlop, pojechali do mamy i wykonali wszystkie zaległe, odkładane na nie wiadomo kiedy prace oraz drobne remonty.

Ile razy nasza mama prosiła, by naoliwić jej drzwi do łazienki? Jak dawno temu mieliśmy naprawić jej ukochany mikser i uszczelnić krany? Dzień Matki to doskonały moment, by zrobić wszystko za jednym zamachem, a przy okazji spędzić z mamą trochę czasu, bo przecież żaden prezent nie zastąpi naszej obecności.

W mieszkaniu

Oprócz “prac zleconych” przez mamę, można samemu wyjść z inicjatywą, zrobić zakupy czy zapytać o wymycie okien. Zachęcam również do zagospodarowania balkonu – można to zrobić mniejszym lub większym kosztem. Jeśli nasze środki są ograniczone, można kupić sezonowe rośliny balkonowe – np. truskawki. Fantastycznym prezentem będą też wszelkiego typu zioła w donicach – każda pani domu lubić mieć pod ręką takie, własnoręcznie wyhodowane dodatki do potraw.

Jeśli mamy więcej gotówki, możemy się pokusić o odnowienie i odświeżenie balkonu, a także zakup mebli balkonowych – na przykład wygodnego fotela. Mamie miło będzie w nim spędzać wiosenne i letnie popołudnia.

W domu

W domach jednorodzinnych pilnych do wykonania prac zazwyczaj jest więcej – bo i powierzchnia większa. Warto więc zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt – nie tylko ten podstawowy. Prace na wysokości (mycie okien, malowanie ścian, dotarcie do trudno dostępnych miejsc) można wykonywać przy pomocy drabiny wielofunkcyjnej – na przykład takiej, którą można ustawić na schodach.

Drabina aluminiowa uniwersalna na schody Eurostyl

Drabina aluminiowa uniwersalna na schody z linii Eurostyl to 2-częściowa drabina, która sprawdzi się w domu, w ogrodzie, w garażu, a nawet na klatkach schodowych. Ułatwi pracę na schodach, a także na innych nierównościach czy pochyłościach terenu.

Mamie można też zaproponować wiosenne porządki na strychu czy w piwnicy.

W ogrodzie

Ogród jest miejscem, w którym mamy lubią pracować i zarządzać całkowicie samodzielnie, ale czasami przydałby się im jakiś pomocnik do przekopania grządek czy przyniesienia worków z korą. Można więc zgłosić swoją gotowość albo po prostu kupić jakąś ogrodową dekorację, która na pewno sprawi dużo radości. Mamom warto też kupić zestaw ogrodowych narzędzi lub suszarkę ogrodową i wspólnie te prezenty wypróbować.

Suszarka ogrodowa

Wygodna, odporna na warunki atmosferyczne, szybka w montażu – idealna do ogrodu.

Dzień Matki może więc być nie tylko miły, ale też twórczy i pożyteczny. Najważniejsze jest jednak to, by znaleźć czas i faktycznie spędzić go z mamą, która na pewno doceni taki, oryginalny prezent.