dffghjkghfhgjhj

Zestaw balkonowy

Balkon to dla każdego zapalonego ogrodnika bardzo mała przestrzeń, można ją jednak świetnie i funkcjonalnie zagospodarować. Jednak by praca na balkonie była wygodna i bezpieczna, warto zainwestować w parę akcesoriów. Podpowiem Wam, co powinno wejść w skład takiego “zestawu balkonowego”, niezależnie od tego, czy hodujecie warzywa, owoce, zioła czy kwiaty.

Ze względu na małą powierzchnię bardzo często wieszamy skrzynki z roślinami na całej wysokości ściany, dlatego trzeba zainwestować w solidną drabinę – lub drabinkę, zależnie od potrzeb. Polecam lekką i poręczną drabinę aluminiową dwustronną Eurostyl, która jest dostępna w wielu rozmiarach i może mieć tylko dwa stopnie. Ta najmniejsza dostępna jest już od 90 zł. Taka drabina przyda się nie tylko na balkonie, ale też w sytuacji, gdy musimy po coś wysoko sięgnąć – w domu czy w piwnicy.

Drabina aluminiowa dwustronna Eurostyl

Została zaprojektowana z myślą o gospodarstwach domowych, biurach i małych warsztatach. Dzięki wygodnym stopniom praca na niej jest bardzo komfortowa. Dostępna w siedmiu konfiguracjach od 2 do 8 szczebli.

Jeśli zdecydujemy się na wyższą drabinę, powinniśmy też pomyśleć o pojemniku na narzędzia, który w przypadku upraw balkonowych będzie raczej pojemnikiem na nasze zbiory. Dzięki niemu nie będziemy musieli co chwilę schodzić z drabiny – pozwoli to na komfortową pracę. Zaoszczędzimy czas, mniej się zmęczymy, a pojemnik świetnie się też sprawdzi przy myciu okien.

Pojemnik na narzędzia – ToppBoxx

Dzięki niemu wszystkie potrzebne akcesoria będą zawsze na wyciągnięcie ręki. Niezbędny w trakcie większych porządków i remontów.

Jeżeli natomiast nie potrzebujemy wysokiej drabiny, a jedynie lekkie podwyższenie, dzięki któremu będziemy podlewać rośliny zawieszone po zewnętrznej stronie balustrady, możemy zakupić profesjonalny, jednostopniowy podest. Wszelkiego typu stołki czy taborety bywają zawodne i niebezpieczne!

By w pełni korzystać z uroków balkonu, trzeba też zaopatrzyć się w… wygodny fotel. Bo każda praca “w ogrodzie” musi się zakończyć kontemplacją dzieła, które udało nam się stworzyć.