Regał z drabiny

Niestandardowe zastosowanie drabiny aluminiowej

Drabina, choć wydaje się, że ma tylko jedną funkcję, jest tak na prawdę multizadaniowa! Zaczynając od tego, że drabiny występują na rynku w wielu różnorodnych kombinacjach i pozwalają na różnorakie rozłożenie, na przykład na schodach, opierając o drzewo, jako podest roboczy czy wbijając jej szpice w grząski teren, kończąc na tym, że mogą znaleźć praktyczne zastosowanie również w domu.

Regał

Jednym z najpopularniejszych użyć starej drabiny w domu jest zrobienie z niej regału. Wystarczy kilka dodatkowych elementów, by wyczarować świetne miejsce do przechowywania książek, komiksów, płyt czy gier. W każdym momencie możemy przetransportować nasz regał w inne miejsce i na nowo odmienić wnętrze salonu czy sypialni. A przecież takie zmiany są potrzebne! Inspirują i dodają nowej energii do działania!

Kwietnik

Oprócz regałów, dobrym pomysłem jest także wykorzystanie drabiny jako kwietnika czy stojaka na doniczki. Gdy na parapetach brakuje już miejsca lub z jakiegoś powodu po prostu nie chcemy tam trzymać donic, wystarczy rozłożyć drabinę i wykorzystać jej potencjał. By zamocować rośliny na szczeblach potrzebne będą tylko haczyki montowane do donic. Takie rozwiązanie idealnie sprawdzi się w przypadku sukulentów lub ziół, takich jak bazylia, mięta, pietruszka czy szczypiorek. Będą zawsze pod ręką!

Ozdoba

Drabina i jej ustawienie w mieszkaniu to także strzał w dziesiątke dla różnego rodzaju stylizacji! Aluminiowa idealnie sprawdzi się w loftowych przestrzeniach, zaś drewniana, na przykład pomalowana na biało i przyozdobiona świetlnym łańcuchem z bawełnianych kul pięknie wpisze się w rustykalny klimat. Mozliwości jest mnóstwo, wystarczy dać upust swojej wyobraźni!