Drabina do remontu w domu

Stabilność to podstawa każdego dobrego rusztowania

Dobre rusztowanie to podstawa. Rusztowania, zależnie od rodzaju, posłużą do prac na większych lub mniejszych wysokościach, na przykład do malowania ścian, przy montażu instalacji sieci elektrycznej, pracach konstrukcyjnych ścian, kładzeniu powierzchni dachowej czy też przy pracach wykończeniowych. Dzisiaj odpowiemy, jak dobrze zabezpieczyć się na budowie.

Zakup rusztowania to bardzo kosztowna inwestycja, dlatego obecnie firmy budowlane niekoniecznie zawsze nabywają własne rusztowania, ale decydują się na ich wynajem. Jednak co ważne, nie tylko firmy budowlane wykorzystują rusztowania w swojej codziennej pracy. Może się okazać, że przy pozornie drobnych remontach w zaciszu domowym, konieczne będzie użycia rusztowania, ponieważ dotarcie do trudno dostępnego miejsca przy użyciu klasycznej drabiny, może być nie tylko niewygodne, ale też niebezpieczne.

Rusztowanie do domu

Producenci rusztowań raczą nas mnogością swojej oferty, zapewniając o najwyższej jakości produktów. Warto przede wszystkim zwrócić uwagę na materiał, z jakiego wykonane jest rusztowanie. Najbardziej popularne, lekkie i wytrzymałe są rusztowania aluminiowe. Decydując się na zakup rusztowania do drobnych prac remontowych w domu, czyli w skrócie: takich typowo w “wnętrzarskich”, dobrym wyborem okaże się minirusztowanie Corda marki Krause dostępne na www.rusztowania-krause.dmn.pl. Lekkie, proste w użytkowaniu i składaniu, a przede wszystkim funkcjonalne z zakresem pracy do 5m. Ponadto spełniające wszelkie wymogi prawne, świetnie sprawdzi się w każdych warunkach domowych.

Rusztowania większego kalibru

W tym miejscu każdy budowlaniec stoi przed większym problemem, ponieważ nie dość, że rusztowanie koniecznie musi być zgodne z obowiązującymi normami, to przede wszystkim musi być wykonane z wysokiej jakości materiałów tak, aby zapewniać komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Tutaj ponownie z pomocą przychodzą rusztowania marki Krause dostępne na www.rusztowania-krause.dmn.pl. Znajdziemy szeroki wybór rusztowań aluminiowych o większym kalibrze, mając do wyboru takie, które przystosowane są na przykład do prac konserwatorskich. Takie rusztowanie na kółkach, umożliwia nam łatwe przemieszczanie w dogodne miejsce, a następnie zablokowanie kół w celu stabilizacji. Dodatkowo znajdziemy rusztowania dla tych najbardziej wymagających, z zakresem prac do ponad 14m.

Najważniejsze jest jednak nie tylko to, na jaką wysokość dotrzemy za pomocą rusztowania, ale też, żeby pracować bezpiecznie, a przy okazji nie narazić się na kary finansowe z racji niedostosowania rusztowania do wymogów prawa.