Drabina ewakuacyjna

Gdzie kupić drabinę ewakuacyjną?

Drabina ewakuacyjna to podstawowe wyposażenie budynków nie tylko użyteczności publicznej, ale również domów i budynków mieszkalnych. Już w fazie projektowania wyznaczyć należy ewentualne trasy ewakuacyjne, które w razie zagrożenia stanowić będą trasę ucieczki. Drabiny ewakuacyjne mogą zostać wykorzystane nie tylko jako fragment trasy ewakuacyjnej, ale jako część dostępu do urządzeń technicznych. Gdzie jednak zaopatrzyć się w drabiny?

Siła internetu

Rozpoczynając poszukiwania drabiny ewakuacyjnej, sprawdźmy ofertę różnych producentów w sieci. Pozbierajmy najważniejsze dane i porównajmy ich oferty. Najważniejszym parametrem, na który powinniśmy zwrócić uwagę jest to, czy dana drabina pionowa posiada odpowiednie dopuszczenia do użytkowania. Nieważna jest cena, jeśli w grę wchodzi życie ludzkie. Drabina ewakuacyjna powinna spełniać wymogi prawa budowlanego, posiadać stosowne certyfikaty i być zgodna z obowiązującymi europejskimi normami. Wszystkie te informacje znajdziemy na stronie producentów. Co robić dalej, gdy spodoba nam się jakaś oferta?

Drabina ewakuacyjna aluminiowa z koszem ochronnym

Drabina ewakuacyjna aluminiowa to wygoda użytkowania ponieważ jest lekka i nie wymaga ona konserwacji. Zapewnia ona odpowiedni komfort pracy na wysokości i bezpieczeństwo.

Sklep stacjonarny

Dobrze, jeśli uda nam się porozumieć z danym producentem warto umówić się na sprawdzenie, jak rzeczywiście prezentuje się wybrany przez nas model. Zobaczymy, czy ich stan ze zdjęć jest zgodny ze stanem rzeczywistym. Możemy zobaczyć na własne oczy, jak wygląda ich wykonanie, czy poruszanie się po nich jest bezpieczne oraz czy istnieje możliwość uzupełnienia ich o kosze ochronne, które również będą zgodne z obowiązującymi polskimi, jak i europejskimi normami.

Na drabinach ewakuacyjnych nie warto oszczędzać i uznać je za niepotrzebny element. Dobrze zaprojektowana trasa ewakuacyjna pozwala nam na bezpieczne oddalenie się od zagrożenia, a także na codziennie prace konserwacyjne. Dobrze jest udać się na przegląd oferty razem ze specjalistą do spraw BHP – wtedy wiemy, czy dokonany przez nas wybór jest słuszny.