Lampki choinkowe

Świąteczne dekoracje – lampki na elewacji

Kto powiedział, że światełka i dekoracje świąteczne muszą być tylko wewnątrz domu? Uruchamiając pokłady wyobraźni i uzbrojeni w odpowiedni sprzęt może pięknie ozdobić na czas świąt także nasz dom na zewnątrz. Jak zrobić to sprawnie i efektownie?

Jeśli chodzi o sprawne montowanie dekoracji świątecznych, to najlepiej wyposażyć się w drabinę lub rusztowanie (np. od DMN.pl). Zdecydowanie ułatwi to poruszanie się po wysokościach i zaoszczędzi niepotrzebnych nerwów.

Możliwości w zakresie dekoracji domu są niemal nieograniczone, dlatego też ważne są dwie rzeczy – po pierwsze, aby wybrać odpowiednie lampki, po drugie – nie przesadzić z ilością lampek i ozdób.

Lampki

Powiedzmy nieco więcej o lampkach. Dekorując elewację domu musimy pamiętać o tym, żeby wybrać światełka z przeznaczeniem na zewnątrz i właśnie tak opisanych przez producenta. Różnią się od lampek wewnętrznych izolacją i konstrukcją, dzięki czemu wybrane przez nas światełka pomimo, zimowych, śnieżnych i mroźnych dni nadal będą świeciły.

Wybierając lampki, powinniśmy także zwrócić uwagę na to jakie oświetlenie dają – chodzi o ciepły i zimny odcień. Nie zagłębiając się w szczegóły, ciepły odcień to bliżej określony kolor żółci lub złota, natomiast zimny będzie lekko niebieskim odcieniem.

Radzimy także, aby zwrócić uwagę na długość lampek. Dobrze jest przed zakupem oszacować ile metrów światełek potrzebujemy, doliczając do tego odległość do źródła prądu. Dzięki temu zaoszczędzimy sobie przedświątecznych nerwów i zaoszczędzimy na czasie.

Gdzie zawiesić?

Polecamy standardowe miejsca na zewnątrz, takie jak: na brzegu dachu, na choince przed domem, na poręczy balkonu, na oknie. Zróbmy to dokładnie i starannie, tak żeby dekoracje świąteczne przetrwały cały sezon bez większych poprawek.

Dobre rady

Jeśli twoja elewacja składa się z cegieł, wybierz lampki o ciepłym zabarwieniu kolorystycznym, które estetycznie podkreślą naturalny kolory cegły. Zastosowanie ciepłej barwy również sprawdza się na zielonych roślinach całorocznych. Jeśli masz jasną elewację, polecamy zimne odcienie, które również sprawdzą się do podświetlenia drzewek iglastych. Jeśli chcesz zaoszczędzić, wybierz lampki LED, które w przeciwieństwie do klasycznych światełek, nie marnują energii na wytwarzania ciepła, a zużywają je wyłącznie do oświetlenia.

Oświetlenie domu na święta może okazać się bardzo kreatywnym wyzwaniem. Delikatne dekoracje i przemyślane rozwiązania będą stanowiły gwarancję smacznego i efektownego wystroju naszego domu oraz ogrodu.