Sny o drabinach

Śni Wam się czasami praca? Mnie – tak. I nawet nie chodzi o ludzi, czy o obowiązki, ale raczej o same drabiny. Trudno się dziwić – zajmuję się nimi nieustannie od kilkudziesięciu lat, zarówno zawodowo jak i prywatnie. Dlatego ostatnio z ciekawości sprawdziłem, co znaczą drabiniaste sny.

Jak się okazało, taki sen to raczej nic dobrego – zazwyczaj oznacza pecha lub złą passę, ewentualnie niepewność sukcesu. Wszystko oczywiście zależy od tego, jak ją zobaczysz – leżącą, stojącą, odstawioną, czy… opartą o okno. Senniki biorą też pod uwagę człowieka niosącego drabinę i przechodzenie pod drabiną – to zarówno na jawie, jak i we śnie, zawsze niesie ze sobą coś negatywnego, w przypadku snu – zagrożenie ze strony złodziei. Zniszczona wróży straty finansowe.

Wiele interpretacji dotyczy interakcji z drabiną – wchodzenia, schodzenia, wspinania i spadania. Uwaga, to ostatnie zapowiada konflikt z prawem.Co ciekawe, niektóre senniki wyjaśniają też, co sugeruje nam sen o… wozie drabiniastym! Swoją drogą, żeby śnić o takim wozie, najpierw trzeba wiedzieć, jak wygląda, a chyba nie wszystkim jest to dane.

Senniki mistyczne podkreślają, że drabina łączy niebo z ziemią, podobnie jak tęcza, i symbolizuje zmaganie się oraz osobisty rozwój.

Pomyślność, zaszczyty i sukcesy wróżą tylko sny o staniu na szczycie drabiny i wspinanie się na nią. Wynika z tego, że powinienem być pechowcem i nieszczęśnikiem, bo mnie się zazwyczaj śnią jakieś drabinowe usterki. Ale może na “ludzi z branży” te sny po prostu nie działają 😉