Podest na drabinę – recenzja

Doświadczenie mi pokazało, że w pracy na wysokościach najważniejsza jest wygoda. Dlatego jestem zwolennikiem akcesoriów, które tę pracę ułatwiają. Różnego rodzaju udogodnienia są pomocne zwłaszcza dla osób, które na drabinach spędzają dużo czasu ze względu na swoje obowiązki zawodowe. Jednym z takich udogodnień jest podest, czyli poszerzony stopień.

Czasami szczeble naszej drabiny nie są wygodne i od długiego na nich stania, bolą stopy. Wtedy najlepiej wymienić drabinę na bardziej komfortową, ale jeśli nie chcemy tego robić, wystarczy dokupić specjalny podest.

Półka/stopień Krause na drabinę aluminiową

Półka/ stopień do zawieszenia na drebinie aluminiowej

Półka / stopień

Zapewnia bezpieczną i wygodną pracę na drabinach ze szczeblami. Można go wykorzystywać jako półkę na narzędzia.

Poza podstawowym zastosowaniem, można go używać jako półkę na narzędzia. Po złożeniu zajmuje niewiele miejsca, jest szybki w montażu i wytrzymały. Wystarczy rozchylić zaczep i zawiesić go na drabinie, by móc wygodnie pracować.Jego nośność wynosi 150 kg.

Co ważne, podest posiada zaczepy z zatrzaskiem, które zabezpieczają przed samoczynnym zsunięciem się półki z drabiny. Jest więc ona nie tylko wygodna, ale też bezpieczna. Zachęcam do obejrzenia filmiku, jak w praktyce wygląda używanie takiego udogodnienia 🙂