Piękno drabiny

Kiedyś drabina miała być użytkowa – solidna i taka, żeby służyła przez wiele lat. Dzisiaj klienci mają nieco inne wymagania – drabina musi pasować do ogólnego wystroju mieszkania, być estetyczna i przyjemna dla oka. Zwracają na to uwagę zwłaszcza kobiety, które coraz częściej samodzielnie wybierają się na tego typu zakupy.

Dlatego nowoczesne modele drabin, przede wszystkim te przeznaczone do użytkowania w domu, mają ładne, kolorowe wykończenia, takie jak w drabinie aluminiowej dwustronnej Eurostyl.Sam w życiu bym na to nie zwrócił uwagi, ale często przy ostatecznym wyborze słyszę, jak panie orzekają, iż wezmą ten, a nie inny model, bo bardziej im się podoba limonkowy niż żółty. Kolorowa drabina nie jest kolejnym elementem, który nam zagraca dom – staje się efektowym gadżetem, który można swobodnie wyciągnąć przy gościach.

Domową, jednostronną drabinę aluminiową Helper z czerwonymi wykończeniami trudno uznać za typowe narzędzie – jest zgrabna, lśniąca i pięknie się prezentuje w każdym wnętrzu. Natomiast drabina jednostronna Eurostyl SemiProfi posiada nie tylko kolorowe wykończenia, ale też podest o intensywnej barwie wykonany z wysokiej jakości wzmacnianego tworzywa sztucznego.

Drabina jednostronna Helper

Helper to idealna drabina do domowego użytku – przyda się do wszelkiego rodzaju prac gospodarczych! Posiada wygodne stopnie i poręcz zabezpieczającą.

Teraz możesz ją mieć w super cenie – od 75 zł!

Stąd drabiny nie trzeba już chować w komórce czy piwnicy – może stać w domu, na przykład za szafą i zawsze być pod ręką. Nowoczesna drabina z kolorowymi dodatkami świetnie też prezentuje się w odzieżowych butikach, w których często trzeba coś ściągać z góry. Takiej drabiny na pewno nie trzeba się wstydzić – bez problemu można z niej korzystać nawet przy najbardziej eleganckich klientach.

Piękno drabin coraz częściej zauważane jest przez dekoratorów wnętrz – wykorzystują je jako oryginalny element dekoracyjny w przestronnych domach. Odpowiednio pomalowane mogą stać się półką, kwietnikiem, wieszakiem na ubrania, czy miejscem na buty – podobno na drabinach świetnie przechowuje się szpilki. Niektórzy zawieszają też drabinki dla dzieciaków – często stylizowane są na drabinki okrętowe.

Drabiny pojawiają się również w mieszkaniach z antresolą – zastępują schody. Te są już prawdziwymi dziełami sztuki – ręcznie malowane czy rzeźbione budzą zachwyt i wprowadzają wyjątkową, beztroską atmosferę. Sprawiają, że wnętrze staje się bardziej przytulne i swojskie, a antresola dzięki nim przypomina domek na drzewie.

We współczesnym świecie drabina staje się nie tylko coraz bardziej wielofunkcyjna, ale też coraz bardziej estetyczna. Wystające śruby i siermiężne wykonanie idą w zapomnienie. Dzisiaj drabina musi się prezentować i przyciągać wzrok – nawet jeśli służy tylko do wkręcania żarówek.