Majówka – o czym warto pamiętać

W tym roku czekają nas dwie majówki – jedna na początku, a druga na końcu miesiąca (ta ostatnia związana z przypadającym na 26 maja Bożym Ciałem). Jest więc duża szansa, że w któryś z tych długich weekendów dopisze pogoda i będzie można w pełni rozpocząć sezon grillowy. O czym trzeba pamiętać, szykując się do świętowania?

Pewnie myślicie, że napiszę o przeglądzie drabiny 😛 Albo o zakupie nowej 😉 Sądzę jednak, że majówka bez drabiny jakoś się obędzie (zwłaszcza, jeżeli zamierzacie wypoczywać lub przyjmować gości), warto natomiast nieco czasu poświęcić na czyszczenie grilla. Ci, którzy odpowiednio go nie zabezpieczyli przed zimą, mogą być mocno zaskoczeni jego stanem. Wszyscy pozostali natomiast powinni być przygotowani nie tylko na grillowe porządki, ale też na drobną renowację tego sprzętu.

Zanim przybędą goście, nie tylko wyczyśćcie grill,ale też sprawdźcie,czy macie potrzebne do jego obsługi przybory – zdarza się, że w czasie zimy znikają one bezpowrotnie. Upewnijcie się, że niczego nie brakuje, a wasz grill działa bez zarzutu – to pozwoli wam uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek już w trakcie imprezy.

Przed majówką należy też przewietrzyć meble ogrodowe i upewnić się, że nie wymagają napraw. Ważne to jest zwłaszcza w przypadku wszelkiego typu hamaków i huśtawek – upadek z nich może być naprawdę bolesny, a zerwanie ich grozi poważnym niebezpieczeństwem.

Z prac koniecznych do wykonania zostało jeszcze koszenie trawy – wiem, że większość z was robi to regularnie, ale są i tacy, którzy jeszcze nie zdążyli wyciągnąć kosiarki. A kosiarce po zimie na pewno przyda się konserwacja – trzeba ją wyczyścić, wymienić olej i naostrzyć noże. Zanim jednak się do tego zabierzecie, przeczytajcie instrukcję obsługi i odłączcie przewód wysokiego napięcia od świecy zapłonowej. Zachowajcie też odpowiednie środki ostrożności, bo nieumiejętnie przeprowadzona wiosenna konserwacja może się zakończyć wypadkiem.

Poza tym zaopatrzcie się w dobry humor, spotkajcie się z kimś, kogo naprawdę lubicie i w pełni wykorzystajcie te majowe, długie dni – jedne z najprzyjemniejszych w całym roku.