Jakiej firmy kupić drabinę aluminiową?

Nie każdy z nas ma koszykarski wzrost. Co zrobić, kiedy w domu zaczyna nam brakować podnóżków, stołków i krzeseł, dzięki którym sięgamy do wysokich półek? Warto zastanowić się wtedy nad zakupem drabiny! Jaka będzie najlepsza? O tym podpowiem Wam w dalszej części tekstu.

Drabiny aluminiowe to jeden z ważniejszych elementów wyposażenia naszych domowych warsztatów, niezależnie od tego, czy mieszkamy w wysokim wieżowcu, czy też jednorodzinnym domku. Przy doborze drabiny kierować powinniśmy się trzema kryteriami: bezpieczeństwo i stabilność, wysokość, przechowywanie.

Bezpieczeństwo podstawą dobrze wykonanej pracy

Podejrzewam, że z drabiny będą korzystać różni domownicy. Warto o tym pamiętać i dobrać taką, dzięki której każdy z nas będzie czuć się bezpiecznie. Sprawdźmy, czy nogi oraz szczeble są pokryte warstwą antypoślizgową – jest to szczególnie ważne, jeśli będziemy używać drabiny we wnętrzach. Zupełnie inaczej zachowa się nam ona na kafelkach, a inaczej na drewnianej posadzce. Co więcej, warto aby drabina posiadała podest na szczycie oraz specjalny uchwyt, na który zawiesić możemy np. pudełko z narzędziami. Dzięki temu unikniemy gwałtownych ruchów czy też schylania się po potrzebne nam elementy, czyniąc naszą pracę bezpieczniejszą.

Drabina jednostronna Eurostyl

Ta drabina została zaprojektowana z przeznaczeniem do gospodarstw domowych, biur i małych warsztatów.

Wysokość, czyli im większa, tym wcale nie lepsza

Jeśli mieszkasz w bloku – sprawa jest prosta – zmierz wysokość pomieszczenia, sprawdź jak wysoki jesteś i odejmij te wyniki od siebie! Znajdziesz wtedy idealną wysokość roboczą, czyli taką, dzięki której będzie Ci wygodnie i swobodnie pracować.

Sprawa pogarsza się, gdy szukamy drabiny uniwersalnej do domu i ogrodu. Wtedy warto postawić na taką, której wysokość możemy regulować – to idealne rozwiązanie nie tylko dla domów z ogrodem, ale też dla tych, gdzie wysokość pomieszczeń jest różna.

Drabina jednostronna Eurostyl SemiProfi

To stabilna drabina, której ergonomia i waga jest idealnie dopasowana do wykorzystania w domu, warsztacie i sklepie.

Przechowywanie? Żaden problem!

W domu nie powinniśmy mieć problemu, aby schować drabinę, nawet jeśli będzie większa niż planowaliśmy. A co, gdy nasze mieszkanie jest małe? Jeśli posiadamy piwnicę lub strych – spróbujmy umieścić ją w tych pomieszczeniach. W innych przypadkach można ratować się szafą, kanapą lub innymi “kątami” gdzie łatwo uda się nam ją wyciągnąć, a także nie będzie “rzucać się w oczy” domownikom ani odwiedzającym ich gościom!