Żarówka

Jaką drabinę wybrać dla elektryka?

Praca elektryka, konserwatora oraz wielu innych osób, które mają do czynienia z urządzeniami funkcjonującymi pod napięciem, to prace wysokiego ryzyka. Bardzo często skrzynki lub generatory prądu umieszczone są na wysokościach, stąd do ich napraw czy też prac konserwacyjnych potrzebna będzie drabina. Jakiej jednak powinno się używać, aby nie zagrozić swojemu życiu i osób w otoczeniu?

Podstawowym elementem, na jaki powinniśmy zwrócić uwagę to materiał z jakiego wykonana będzie drabina. Rozwiązania zastosowane dla narzędzi do prac z prądem powinny zapewniać ochronę pracownikom oraz komfortowe warunki pracy. Nie można dopuścić do sytuacji, w której pracownik bądź osoba pracująca w otoczeniu zostanie porażona prądem.

Najlepsze drabiny dla elektryków to te wykonane z tworzywa sztucznego, które nie przewodzą prądu. Drabiny firmy Krause posiadają aluminiowe stopnie, które są wytrzymałe i przeznaczone do intensywnego użytkowania. Stopnie są ryflowane, dodatkowo pokryte warstwą antypoślizgową, dzięki czemu podczas wykonywania prac stoimy stabilnie oraz pewnie. Połączenie podłużnic ze szczeblami jest bardzo wytrzymałe. Podłużnice zostały wykonane z tworzywa sztucznego dodatkowo wzmocnionego włóknem szklanym.

Atutem drabin firmy Krause jest ich niewielki rozmiar oraz waga. Pozwalają na łatwy transport oraz rozkładanie ich, skutkiem czego powstają bezpieczne konstrukcje.  Przed zakupem drabiny warto sprawdzić, czy spełniają one normy oraz przepisy, a także czy zostały one dopuszczone do użytkowania. Norma, na którą w szczególności powinniśmy zwrócić uwagę to PN – EN 131. Wszystkie drabiny powinny posiadać właściwe oznaczenia informujące jak należy użytkować drabinę zgodnie z przepisami bezpieczeństwa, jeżeli nie posiadają ich – taka drabina jest produktem niebezpiecznym i nie należy go stosować. Drabiny dla elektryków firmy Krause są także zgodne z PN-EN 61478:2002.

Zastosowanie odpowiedniego sprzętu, umożliwi elektrykowi szybsze i efektywniejsze działanie. Dzięki wysokiej jakości narzędziom praca staje się prawdziwą przyjemnością, a co najważniejsze – jest bezpieczna. To jest powód, dla którego każdy elektryk powinien korzystać z dedykowanej dla niego drabiny. To narzędzia wygodne i stabilne, nie przewodzące prądu, solidne i trwałe.