Drabina na dach

Gdzie kupić specjalistyczną drabinę na dach?

Drabina dachowa jest potrzebna wszędzie tam, gdzie konieczne jest się dostać na dach. Używana jest przez kominiarzy, budowlańców, dekarzy oraz wszystkich ekip, które muszą dostać się na dach bez pomocy klatki schodowej. Drabina dachowa to też droga ewakuacyjna w kryzysowych sytuacjach. Chcesz zabezpieczyć swój budynek, a przy okazji sprawić, że dostęp na dach będzie dużo łatwiejszy? W tym wpisie dowiesz się gdzie, co i jak kupić.

Na rynku znajdziemy mnóstwo drabin dachowych bardziej lub mniej znanych producentów. Serwisy aukcyjne opływają w mnogość takich drabin. Będą one tanie, łatwo dostępne, ale czy zastanawiałeś się czy jest ona bezpieczna? To jest właśnie najważniejsze w drabinach, a szczególnie tych dachowych, gdzie grozi nam upadek ze znacznej wysokości i możemy sobie wyrządzić małe kuku. Najlepsza specjalistyczna drabina dachowa to taka, która posiada odpowiednie zabezpieczenia, jest solidnie wykonana z mocnych materiałów oraz spełnia normy prawne

Co jest w ofercie

Bardzo, bardzo dużo! Nie dość, że masz wybór różnych wariantów, to dodatkowo możesz dostać drabinę “skrojoną” na miarę swoich potrzeb. Firma Crynoline ma w ofercie takie drabiny dachowe jak: z koszem lub bez niego oraz balustrady. Dodatkowo w każdym zestawie masz wybór materiału z jakiego drabina jest wykonana. Tutaj można wybrać drabiny aluminiowe, stalowo-aluminiowe, aluminiowe anodowane, stalowe ocynkowane oraz stalowe nierdzewne. Nie musisz nawet zatrudniać specjalnej ekipy do montażu, ponieważ Crynoline oferuje również montaż drabiny na twoim budynku. Oprócz wyżej wymienionych usług otrzymasz również szybką, indywidualną wycenę projektu.

Jak wybrać odpowiednią drabinę

Jako że drabina ma być stworzona pod indywidualne potrzeby, to trzeba wziąć pod rozwagę parę czynników. Po pierwsze długość, która jest potrzebna, aby dostać się na dach. W przypadku małych bądź średnich wysokości prawdopodobnie wystarczy drabina bez kosza ochronnego, jednak w przypadku dużych wysokości kosz jest rzeczą niezbędną do zachowania przepisów BHP. Po drugie, zwróć uwagę, który z dostępnych materiałów wykonania będzie najbardziej odpowiedni. Cenowo najtańsze są te aluminiowe, a najdroższe te wykonane ze stali nierdzewnej. To Ty decydujesz, co jest dla Ciebie najlepsze, albo też możesz zapytać o radę specjalistów producenta.

Drabina dachowa ma być przede wszystkim bezpieczna i praktyczna. Przez bezpieczeństwo rozumie się materiał, jakość wykonania oraz spełnianie wymogów norm prawnych. Praktyka to dopasowanie drabiny do swoich standardów oraz celu użytkowania. Wybierajmy renomowanych producentów, bo drabina dachowa to spory wydatek, w który warto zainwestować.