Drabina na Schody – recenzja

Drabina na schody? Czemu nie!
Standardowa drabina nie nadaje się do zadań specjalnych. Poniżej recenzja drabin schodowych.

Do zadań specjalnych przeznaczona jest uniwersalna drabina aluminiowa na schody ALVE Eurostyle. W Internecie pełno jest fotografii dziwnych konstrukcji, które mają zastąpić taką drabinę. Wyglądają niepewnie i na pewno są zagrożeniem dla życia i zdrowia. Lepiej nie ryzykować i nie kombinować, tylko zaopatrzyć się w solidny i bezpieczny sprzęt, który swobodnie ustawimy na schodach.
Drabina aluminiowa na schody ALVE Eurostyl jest lekka, łatwa w transporcie i przechowywaniu.Bez problemu przeniesiemy ją z miejsca na miejsce.

MOŻLIWOŚĆ ZASTOSOWANIA JAKO DWÓCH NIEZALEŻNYCH OD SIEBIE DRABIN.

MOŻLIWOŚĆ ZASTOSOWANIA JAKO DWÓCH NIEZALEŻNYCH OD SIEBIE DRABIN.

Drabiny aluminiowe nie korodują i nie rdzewieją, nie trzeba ich malować – wystarczy o nie odpowiednio dbać i nie narażać ich intensywnie na czynniki zewnętrzne.

Drabina ALVE Eurostyle nadaje się zarówno na schody, jak i na różnego rodzaju pochyłości. Poza tym można ją składać i rozkładać na różne sposoby, a nawet zrobić z niej dwie drabiny!

W odróżnieniu od klasycznych drabin, gdzie dwa główne elementy mogą opierać się o siebie jedynie wierzchołkami, w drabinach ALVE Eurostyle z adaptacją na schody można wsunąć jeden element w prowadnicę elementu drugiego, niwelując przy tym różnice poziomów podłoża, na który stawiamy drabinę. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest wolny trzeci element, którym posługujemy się tak samo, jak przy klasycznym rozłożeniu drabiny.

Drabina na schody Alve Eurostyl

Drabina Eurostyle nadaje się w zastosowaniu na schody oraz różnego rodzaju nierówności. Przez co jest tak uniwersalna, że można mieć 2 niezależne drabiny do użytku.

Alve Eurostyl - specjalna konstrukcja pozwala na ustawienie drabiny na schodach lub pochyłościach terenu.

Alve Eurostyl – specjalna konstrukcja pozwala na ustawienie drabiny na schodach lub pochyłościach terenu.

Drabina ALVE Eurostyle jest więc wielofunkcyjna i możemy ją wykorzystać na wiele sposobów, zarówno w domu, jak i w ogrodzie. Cena waha się od 200 do 500 zł w zależności od wymiarów i zasięgu pracy.

Producent daje trzy lata gwarancji, ale z doświadczenia wiem, że właściciele nie mają z tą drabiną żadnych problemów także po jej upływie. Dlatego warto się w nią zaopatrzyć, zwłaszcza jeśli macie wielopiętrowy dom.

Podobna, ale dostępna tylko w trzech rozmiarach, jest 3-częściowa drabina Corda firmy Krause. Może być używana jako drabina przystawna, rozsuwana lub jako drabina wolnostojąca – wszystko w zależności od tego, do czego w danej chwili jej potrzebujemy. Stabilne prowadnice stalowe gwarantują komfortowe wysuwanie – pozwala to uniknąć dodatkowego wysiłku. Dzięki profilowanym szczeblom można bezpiecznie wchodzić i schodzić.

Kupujący rzadko na to zwracają uwagę – raczej interesuje ich zasięg i ciężar drabiny, tymczasem komfort i bezpieczeństwo są równie ważne.
Drabinę Corda firmy Krause, podobnie jak drabinę ALVE Eurostyle, można ustawić na schodach i pochyłościach terenu. Różnice wysokości podłoża niwelujemy przez zastosowaniem trzeciego, wolnego elementu, zaczepiając go do góry nogami o jeden z elementów drabiny. Trzeba przy tym pamiętać, aby szczeble pewnie oparły się na hakach trzeciego elementu i aby wszystkie zapadki zamknęły się na szczeblach. To zagwarantuje nam, że drabina nie złoży się podczas użytkowania.

https://www.youtube.com/watch?v=zOnAAeXu6Jw

Wyjmowany trzeci element drabiny pozwala na stosowanie jej jako dwóch niezależnych od siebie drabin.

Wyjmowany trzeci element drabiny pozwala na stosowanie jej jako dwóch niezależnych od siebie drabin.

Dodatkowo drabina Corda firmy Krause jest wyposażona w szeroki stabilizator u podstawy z dwuczęściowym stopkami, a to zwiększa powierzchnię podparcia. Samozabezpieczające zapadki wykluczają przypadkowe rozsuwanie się drabiny w trakcie użytkowania i w czasie transportu. Jest więc nie tylko wielofunkcyjna, ale też solidna i pewna w użytkowaniu.

Gdy ktoś się mnie pyta, jaką drabinę wybrać, zawsze doradzam te wielofunkcyjne. Lepiej kupić tego rodzaju droższy sprzęt niż tradycyjną drabinę, bo oszczędzimy sobie wydatków w przyszłości i będziemy gotowi na każdą remontowo-majsterkową przygodę.

 
 

Drabina na schody 3-częściowa CORDA

Krause Corda drabina 3 częściowa z możliwością adaptacji na schody. Ta konstrukcja sprawdzi się w każdych warunkach.