Dlaczego w domu musisz mieć drabinę?

Po co w domu musisz mieć drabinę? Pewnie wydaje ci się, że nie jest to produkt pierwszej potrzeby i można odwlec jej zakup? Idę o zakład, że zrobisz to prędzej czy później, a dobra drabina może się okazać niezbędna w najmniej oczekiwanym momencie. Bardzo przystępnie wyjaśniam, po co nam w domu drabina i jaką najlepiej wybrać.

Postanowiłem napisać ten tekst, gdy po raz kolejny zobaczyłem moją znajomą wspinającą się po taborecie na kamienny parapet okna. Znajoma stała na tym parapecie z rękami do góry i myła okno (bo po śniegu okno trzeba umyć), a potem wieszała firanki. Dobrze, że mieszka na parterze, ale znam takie osobniki, które wykonują te czynności np. na 7 piętrze w wieżowcu. Oto kroki przewodnik po drabinach dla mojej znajomej i nie tylko.

Prace na wysokościach
Bardzo często w domu wykonujemy „prace na wysokościach” – zawieszamy firanki, robimy porządki w pawlaczu, montujemy ozdoby ścienne, wycieramy kurz. W takich sytuacjach drabina jest kluczem do komfortowej i bezpiecznej pracy. Korzystanie z prowizorycznych drabin – stołków, taboretów, zydelków czy krzeseł – często kończy się bolesnym upadkiem i poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi. Urazówki często przyjmują takich “bohaterów”.

Do takich prac polecam drabiny uniwersalne do wszechstronnych zastosowań, które przydadzą się nie tylko do wieszania firan czy mycia okien. Z przejrzanej przeze mnie oferty mogę z czystym sumieniem polecić 3-częściową drabinę Corda od Krause lub drabinę uniwersalną Helper do wszystkich zastosowań, bardzo lekką, co jest plusem dla użytkowników.

Drabina aluminiowa uniwersalna Helper

Drabina 3-częściowa uniwersalna przydatna do wielu prac

Usterki
Także sytuacje awaryjne wymagają użycia drabiny – sprawdzanie instalacji elektrycznej, wkręcenie żarówki, przymocowanie urwanego karnisza to prace, przy których musimy wejść na odpowiednią wysokość. Usterki mają to do siebie, że pojawiają się nagle i zmuszają do szybkiego działania. Na co dzień możemy pożyczyć drabinę od sąsiada – w przypadku awarii będziemy jej potrzebować natychmiast.

Polecam np. drabinę jednostronną Monto Secury Multigrip firmy Krause, do której dodatkowo można zastosować akcesoria znacznie ułatwiające pracę lub drabinę aluminiową dwustronną Eurostyl z wygodnymi stopniami z obu stron. Na pewno będzie poręczna w domu, sklepie, gdy trzeba sięgnąć na wyższe regały.

 

System antypoślizgow zapewnia bezpieczną pracę na wysokości

Drabina jednostronna Secury MultiGrip

Aluminiowa drabina ze stopniami z wysoko umieszczonym pałąkiem i dużą, ergonomiczną półką na przybory.

TERAZ W SPECJALNEJ CENIE!205.58 zł 174.74 zł

Prace domowe
Każda pani domu – a zwłaszcza te niższe – wiedzą, że przy gruntownych porządkach drabina bywa niezbędna. Pozwala na swobodne i wygodne omiatanie sufitów, ściąganie abażurów i kloszy, mycie okien, wyciąganie szpargałów z wyższych półek. Panowie natomiast wykorzystują drabiny przy drobnych pracach remontowych, takich jak malowanie sufitów czy przykręcanie półek. Jeśli więc planujesz systematycznie troszczyć się o swoje gniazdko i je ulepszać – bez solidnej drabiny się nie obędziesz.

W domu niezbędna jest np. drabina aluminiowa domowa jednostronna Eurostyl albo drabina jednostronna aluminiowa Solidy Krause.

Drabina aluminiowa domowa jednostronna Eurostyl

Dla każdej Pani domu, drabina to niezbędne narzędzie. Jest poręczna w domu, sklepie itp. do wszelkich prac gospodarczych.

Prace ogrodowe
Historie o kotach, które nie potrafią zejść z drzewa, znamy wszyscy. Mogą się zdarzyć także tobie, o ile masz kota. Jeśli nie masz, wówczas wykorzystujesz drabinę w ogrodzie do podcinania gałęzi, zbierania owoców, podlewania kwiatów na wysokich kwietnikach czy montowania oświetlenia.

Pisałem już kiedyś: “Jaka drabina do ogrodu jednak dla obecnych i przyszłych ogrodników chciałbym polecić dwa produkty 3-częściową uniwersalną drabinę Eurostyl albo rusztowanie drabinowe Krause Corda. Temat ogrodu jeszcze wróci, bo ostatnio mocniej się tym zainteresowałem.

Sytuacje wyjątkowe

Drabina przydaje się także do zadań specjalnych – dla wygody możemy wejść na nią, gdy myjemy auto i chcemy je opłukać z góry. Także czyszczenie rynien nie obędzie się bez stabilnej drabiny.

Platforma robocza z adaptacją na schody Eurostyl

Platforma robocza z adaptacją na schody Eurostyl łączy w sobie zalety drabiny i małego rusztowania

W takiej sytuacji, kiedy pracujemy bardziej w “poziomie” niż w pionie przydałaby się drabina przegubowa Forte. Do lżejszych prac przyda się dwustronna Rolly Monto od Krause.

Tak naprawdę nie jesteśmy w stanie przewidzieć, kiedy i gdzie jej użyjemy – wszystko przecież zależy od naszej kreatywności. Jedno jest pewne – na pewno warto mieć ją w domu – dla wygody i bezpieczeństwa nas oraz naszych bliskich. A wybór drabiny i konkretnego modelu pozostawiam Wam.