Czym się kierować w momencie zakupu podestu roboczego?

Każda praca wykonywana na choćby niewielkiej wysokości wymaga odpowiedniego sprzętu i zabezpieczeń. Upadek mógłby zakończyć się zwichnięciem, złamaniem albo innym poważnym urazem. Dlatego podczas sprzątania czy remontów warto mieć do dyspozycji podest roboczy, który ułatwi domownikom i pracownikom działania na wysokościach. O czym pamiętać, kupując podest?

Czym jest podest roboczy?

Podest, nazywany czasami również minirusztowaniem, to alternatywa dla dużych i ciężkich rusztowań używanych przy pracach remontowych oraz konserwatorskich. Podest składa się z dwóch drabin, pomiędzy którymi znajduje się platforma, tworząca miejsce do stania, odłożenia narzędzi czy wiader z farbami. W niektórych sytuacjach taki rodzaj małego rusztowania jest dużo wygodniejszy niż drabina. Podest roboczy sprawdzi się na przykład podczas malowania ścian i sufitu.

Na co zwrócić uwagę, kupując podest roboczy?

Bez wątpienia pierwszym wyznacznikiem zakupu, którym należy się kierować, jest bezpieczeństwo. Platforma musi być równa i stabilna, dobrze przytwierdzona do bocznych drabin, a także na tyle duża, by nie zabrakło na niej miejsca dla osoby wykonującej pracę, narzędzi oraz niezbędnych materiałów. Podesty Krause mają dodatkowo antypoślizgową powierzchnię, co stanowi kolejne zabezpieczenie.

Dobrze, by małe rusztowanie było wygodne w użytkowaniu i przechowywaniu. W końcu zazwyczaj kupujemy je na użytek domowy lub małej firmy. Sprawdź więc, czy podest będzie się bez trudu składał i rozkładał. Wówczas zapakujesz go do bagażnika auta, gdyby był potrzebny na przykład na działce, a przy okazji złożone rusztowanie nie zajmie dużo miejsca w garażu albo piwnicy.

Sprawdź również samego producenta. Warto inwestować w podesty sprzedawane przez marki specjalizujące się w tego typu sprzęcie. Mają nie tylko dobrą renomę, ale także przywiązują dużą wagę do spełnienia wszystkich norm. Dzięki temu, pracując na podeście, będziesz czuł się w pełni bezpiecznie.

Prace na wysokościach są jednymi z najczęściej wykonywanych w domu, sklepach czy warsztatach. Stabilny, wykonany z dobrej jakości materiałów podest ułatwi domowe i zawodowe obowiązki, a przy tym zapewni bezpieczeństwo.