Drabina jako ozdoba

1001 zastosowań drabiny

Znacie to dziwne uczucie, kiedy posiadacie nieużywaną drabinę i nie wiecie co z nią zrobić? Jak się coraz częściej okazuje, drabina to nie tylko rzecz użytkowa. Zaaranżowana w dobry sposób, pełnić może funkcję wieszaka czy też mebla do przechowywania. Dziś krótko o tym, w jaki jeszcze sposób można wykorzystać drabiny.

Drabina jako wieszak

Najszybszym i najprostszym rozwiązaniem dla drabiny jest przypisanie jej zadania… wieszaka. Pojedynczą drabinę wystarczy przymocować lub przystawić do ściany i powiesić na niej ręczniki, ścierki czy też inne tekstylia. Idealnie sprawdzi się w łazienkach, w których mamy ogrzewanie podłogowe i brak grzejników ściennych, a także w kuchni czy też w przedpokoju. Drabinę można także zawiesić poziomo na ścianie. Stanie się wtedy małą szafą, a na szczeblach umieścić będzie można wieszaki np. z kurtkami. Pojedyncza drabina nie stworzy bałaganu w pomieszczeniu, jest mniejsza niż półka lub szafa. Atutem takiej szafy jest także to, że może być ona… mobilna. Wystarczy nie przykręcać jej do ściany, a w każdej chwili będziemy mogli zaaranżować nasza przestrzeń na nowo

Zielona drabina?

Jeśli lubimy mieć dostęp do świeżych ziół czy też uwielbiamy być otoczeni kwiatami, a na naszych parapetach zaczyna powoli brakować miejsca – drabina odnajduje tu w sobie kolejne powołanie. Wystarczy lekko zmodyfikować doniczki doczepiając do nich haczyki, które później zamocujemy na szczeblach. Taki zielony stojak nie zajmie nam dużo miejsca, a wręcz zaoszczędzi je nam. Taki zielnik sprawdzi się nie tylko w kuchni, ale także dobrze wyglądać będzie na tarasie czy też na wąskich balkonach w bloku, gdzie nie mamy miejsca na duże donice. Oprócz tego drabinę możemy też wykorzystać w ogrodzie – można ją postawić obok ścianki na przykład szopy z narzędziami, dzięki czemu chociaż trochę zamaskujemy jej surowy wygląd.

Drabina jako forma sztuki

Tak, dobrze czytacie. A co gdyby tak postawić drabinę… i dać jej być ozdobą? Bardzo często można spotkać drabiny, które nie mają żadnej konkretnej funkcji, prócz tego że stoją. Oczywiście, można je zaaranżować np. zawieszając na nich cottonballe lub zwykłe lampki choinkowe, dzięki czemu otrzymamy uroczą lampę lub zaczepiając do szczebli np. zdjęcia rodzinne, rysunki dzieci lub kartki okolicznościowe. Taki kącik doda wnętrzu charakteru i z pewnością zachwyci odwiedzających nas gości.