Drabiny przystawne – którą wybrać?

Drabiny przystawne – najprostsze, najlżejsze, najwygodniejsze. A zarazem – jeżeli wybierzemy nieodpowiedni model – najbardziej niebezpieczne. Jeśli nie są wyposażone w odpowiednie zabezpieczenia, mogą ujechać lub być niestabilne. Na co więc zwrócić uwagę, kupując drabinę przystawną? Którą wybrać?

Na pewno taką, która będzie mieć podgumowane stopki – dzięki nim unikniemy bolesnego upadku. Najgorsze, co może być, to niestabilna drabina przystawna. Podparta wydaje się być bezpieczna, ale pod ciężarem może się przesunąć – i nieszczęście gotowe.Dodatkowo do drabiny przystawnej można dokupić szpice, które ją stabilizują podczas pracy na grząskim gruncie. Są bardzo proste w montażu i zapewniają bezpieczeństwo podczas pracy w terenie. Szpice są odporne na korozję i uszkodzenia, specjalnie przystosowane do wilgoci i niekorzystnych warunków atmosferycznych.

 

szpice

Szpice do podłużnic

Mocowane na końcach podłużnic drabin przystawnych zapobiegają ich poślizgowi. Przydatne zwłaszcza przy pracach w ogrodzie i tam, gdzie zachodzi konieczność użytkowania drabiny na grząskim terenie.

Istotne, by drabina miała też profilowane szczeble, które chronią przed poślizgiem.

Drabin przystawnych używamy zarówno w domu, jak i w ogrodzie do podstawowych czynności, takich jak naprawy, prace konserwatorskie, zawieszanie na ścianach ozdób, czy zrywanie owoców. Przy zakupie warto więc zwrócić uwagę na wagę drabiny – ważne, by była lekka, najlepiej aluminiowa. Dzięki temu łatwo ją przeniesiemy z miejsca na miejsce. Z drugiej jednak strony jej konstrukcja powinna być trwała i solidna – tylko wtedy drabina będzie nam służyć latami.

Istotne jest, by dobrać odpowiedni rozmiar drabiny – nie tylko do naszej sylwetki, ale przede wszystkim do potrzeb. Wybór jest bardzo duży, można więc dopasować idealny egzemplarz.

Jakie są zalety drabiny jednoelementowej? Przede wszystkim jej prostota i wielofunkcyjność. Taka drabina to podstawowy element każdego gospodarstwa domowego, przydatna przy sprawdzaniu bezpieczników i malowaniu fasady, wykorzystywana na co dzień i od święta.

Drabiny przystawne

Drabiny aluminiowe przystawne to najprostszy typ drabin. Są wyposażone w podgumowane stopki i profilowane stopnie.